Спартанці на Чемпіонаті Європи


23-24 листопада в м. Будапешті відбувся Чемпіонат Європи — 2018 з карате кіокушинкай в розділах «куміте» та «ката» серед кадетів, юнаків та дівчат до 21 року та дорослих в абсолютній ваговій категорії. До збірної команди України увійшли дві вихованки СК «СПАРТА-17» Лагно Світлана і Ліонова Олександра та дві колишні вихованки клубу Покотило Анастасія (навчається і працює тренером в Дніпрі, інколи тренується в нашому місті) і Синчилова Діана (навчається у Львові), Слинько Сергій, приймав участь у якості рефері.

Всі, крім Олександри мають неабиякий досвід виступу на міжнародних змаганнях, тому всі їхали здобувати перемоги. Для Діани та Олександри цього разу вдача була не на їхній стороні. Суперниця Діани порушила правила і після травми Діана не змогла довести двобій на високому рівні. Ліонова Олександра виграла перший двобій у спортсменки із Польщі з оцінкою «вазарі» та щоб увійти до четвірки призерів необхідно було виграти ще один двобій. Три непростих раунди провела Олександра з суперницею з Угорщини за вихід у півфінал, але, нажаль, трішки не вистачило досвіду нашій спортсменці і за рішенням суддів перемогу отримала угорська каратека.
Порадувала українську збірну своїм виступом Покотило Анастасія (перший тренер Михайлик Олександр), яка досить впевнено виступила в категорії Ю21. Анастасія виграла чотири двобої, один достроково, в двох з оцінкою «вазарі» і вперше здобула звання чемпіонки Європи.
Для Світлани Лагно ці змагання були особливими, результат її виступу, як ніколи, впливав на її подальшу спортивну кар’єру. В 2019 році в Японії, в м. Токіо повинен відбутися Чемпіонат світу серед чоловіків і жінок. На відміну від участі чоловіків (для кожної країни своя квота), жінки приймають участь від регіону, одним із яких є Європа. На цьому Чемпіонаті Європи розігрувались вісім путівок на Чемпіонат Світу, спортсменки, які увійшли у вісімку кращих і представлятимуть європейський регіон.
36 найсильніших спортсменок Європи змагалися за місце у збірній континенту. І наша співвітчизниця, Світлана, ціною неймовірних зусиль, протягом десяти років прямувала до цієї мети. Два нелегких виграних і один сумнівно програний двобій — Світлана у чвертьфіналі і, як результат, у збірній Європи!
Перший двобій тривав два раунди з Литовською спортсменкою, в другому Світлані знадобився лише один раунд і з оцінкою «вазарі» вона перемагає угорську каратистку. На жаль, за вихід у півфінал вдача була не на боці нашої спортсменки і перемога дісталась її суперниці з Польщі.
Підготував спортсменок Слинько Сергій, керівник спортивного клубу «Спарта-17»
Результати виступу дівчат ще раз показав високий рівень підготовки спортсменів в СК «Спарта-17» Побажаємо Світлані стабільного і правильного тренувального процесу з тим, щоб вона достойно представила вже не тільки нашу країну, а й Європу на Чемпіонаті Світу в 2019 році.
Керівники філій спортивного клубу «Спарта-17» Лагно Світлана, Томаровщенко Андрій, Павліченко Денис, Баранов Денис, Бондаренко Микола, Кузнєцов Юрій та Слинько Сергій поздоровляють олександрійців з наступаючими новорічними святами та бажають всього найкращого в наступному році!